kontakt
Stop Korupcji aktualności dokumenty
strona główna

 

NA KORUPCJĘ - CIA
źródło: Gazeta Wyborcza
data:
2 lipca 2003


W Toruniu powstało Centrum Interwencji Antykorupcyjnej. CIA będzie tropić łapówkarzy w urzędach oraz przekręty w instytucjach publicznych.
- Chcemy zapobiegać i przeciwdziałać patologii, wobec której przeciętni obywatele są bezradni - mówi Rafał Zgorzelski, szef stowarzyszenia "Stop Korupcji" w Toruniu i pomysłodawca CIA. - Będziemy zbierać sygnały na temat korupcji i nieprawidłowości, informować o nich opinię publiczną. W razie podejrzenia, że doszło do przestępstwa, powiadomimy prokuraturę.
CIA powstało po tekście "Gazety" na temat działalności stowarzyszenia "Stop Korupcji". - Zaczęli dzwonić do mnie ludzie, którzy opowiadali o nadużyciach urzędników i władz spółdzielni mieszkaniowych - mówi Zgorzelski. Centrum powołaliśmy właśnie po to, by badać sygnały mieszkańców oraz pomagać ofiarom przestępstw.
Informatorzy Centrum mają zapełnioną pełną dyskrecję.
Centrum Interwencji Antykorupcyjnej i stowarzyszenie "Stop Korupcji" mieści się na pierwszym piętrze kamienicy przy Rynku Staromiejskim 10. Biuro jest czynne we wtorki i czwartki od godz. 11.00 do 14.00, tel. 621 05 00 lub 0 505 930 726 albo drogą internetową: www.stopkorupcji.org.pl lub zgoraf@wp.pl
Created by   e-production
e-production wspiera działania na rzecz przejrzystości w biznesie
prowadząc portal Stowarzyszenia Stop Korupcji.
© 2003-2005 e-production All Rights Reserved.