kontakt
Stop Korupcji aktualności dokumenty
strona główna

 

TBS pod lupą Powęszą w Toruniu
źródło: Gazeta Wyborcza
data:
Toruń, 20.06.2003


Stowarzyszenie Stop Korupcji zamierza patrzeć na ręce toruńskim urzędnikom i politykom. - Przyjrzymy się przydzielaniu mieszkań w TBS - ie - zapowiada Rafał Zgorzelski.
Jak twierdzi Zgorzelski, organizacja zainteresowała się funkcjonowaniem toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego po publikacjach prasowych. Informujących o kontrowersyjnych decyzjach związanych z przekazywaniem mieszkań. - Chcemy sprawdzić, w jaki sposób otrzymali je m.in. niektórzy lokalni politycy - mówi.
TBS - em zainteresował się już prezydent Michał Zaleski, który zwrócił się do rady nadzorczej o kontrolę w spółce, jednak ta nie wykryła żadnych nieprawidłowości.
W kwietniu br. Zgorzelski był współsygnatariuszem listu do ministra sprawiedliwości, w którym wskazano na łamanie prawa przez toruńskich urzędników m.in. podczas budowy hipermarketów Geant i Carrefour. Miejscowa prokuratura nie doszukała się w nich nieprawidłowości.
Stop Korupcji utworzyli w grudniu ub.r. młodzi sympatycy i działacze prawicy. Jego prezesem jest 25 - letni radny z Opola Janusz Kowalski. Organizacja zamierza zajmować się monitorowaniem korupcji w Polsce oraz m.in. działalnością edukacyjną i wydawniczą. Utworzyła pierwszy antykorupcyjny wortal internetowy w Polsce www.stopkorupcji.org.plCreated by   e-production
e-production wspiera działania na rzecz przejrzystości w biznesie
prowadząc portal Stowarzyszenia Stop Korupcji.
© 2003-2005 e-production All Rights Reserved.