kontakt
Stop Korupcji aktualności dokumenty
strona główna


Polityk łatwo znajduje pracę

źródło: Gazeta Wyborcza
data:
8 stycznia 2005

Piotr Semak z PiS został kierownikiem biura prawno-organizacyjnego w publicznym Radiu Opole, w którego radzie programowej zasiada Slawomir Kłosowski, szef tej partii na Opolszczyźnie. Semak w niesławie odchodził już z urzędu wojewódzkiego i miejskiego

Jak powiedział nam członek zarządu Radia Opole Paweł Frącz, Semak zajął stanowisko, które czekało na obsadzenie od września ub. roku, od kiedy je wprowadzono. Frącz zapewnił, że przy wyborze zastosowano wszelkie procedury obowiązujące w kodeksie pracy, czyli powiadomiono poprzez ogłoszenie o wolnym stanowisku. - Wpłynęły cztery oferty. Ta od pana Semaka była najbardziej korzystna - twierdzi Frącz.

Semak kieruje dwoma pracownikami, którzy dotąd radzili sobie z prowadzeniem biura sami.

Gdy zapytaliśmy Kłosowskiego, czy to dzięki niemu Semak znalazł nową pracę, wybuchnął śmiechem. - To jakaś bzdura, nawet nie wiedziałem, że Semak pracuje w radiu - powiedział. - Trudno mi ocenić, czy sprawdzi się na tym stanowisku, ponieważ nie znam jego zakresu obowiązków.

Z Semakiem nie udało nam się wczoraj skontaktować.

Niegdyś działacz AWS, potem PiS, był od 2000 roku dyrektorem w Zakładzie Obsługi Urzędu Wojewódzkiego. Stracił pracę, gdy po wyborach w 2001 roku władzę przejęło SLD. Uznano go za winnego nieumyślnego naruszenia dyscypliny finansów. Przekroczył swe uprawnienia do wydatków na kwotę 503 tys. zł, a także przy zaciąganiu zobowiązań na kwotę 578 tys. zł. Ukarano go upomnieniem i obciążono kosztami postępowania.

W marcu ub. r. objął posadę dyrektora Miejskiego Zarządu Obiektów Rekreacyjnych. Jego nominację komentowano jako ukłon prezydenta wobec PiS.

Pod koniec sierpnia Semak podniósł drastycznie ceny za korzystanie np. z lodowiska czy Okrąglaka. Doszło do protestu m.in. najemców lokali w Okrąglaku.

Od tego czasu ratusz sposobił się do przeprowadzenia kontroli w MZOR. Na początku listopada Wydział Kontroli i Audytu zaczął sprawdzać wpływy, jakie miał MZOR w tym roku. Wyniki kontroli będą znane w połowie stycznia.

Dwa tygodnie przed końcem roku Semak zrezygnował z pracy w MZOR.
Created by   e-production
e-production wspiera działania na rzecz przejrzystości w biznesie
prowadząc portal Stowarzyszenia Stop Korupcji.
© 2003-2005 e-production All Rights Reserved.