kontakt
Stop Korupcji aktualności dokumenty
strona główna


Dolata musi odejść
źródło: Nowa Trybuna Opolska
data:
29 sierpnia 2003


Tomasz Kwiatek i Tomasz Strzałkowski - dwaj młodzi opolscy prawicowi radni ponowili podczas wczorajszej konferencji prasowej swój ubiegłoroczny apel do władz Uniwersytetu Opolskiego o wyrzucenie z uczelni profesora Stanisława Dolaty.

Krótka konferencja odbyła się na schodach budynku, w którym mieści się Wydział Ekonomii UO, czyli w tym samym miejscu, co w październiku ubiegłego roku, po ujawnieniu przez "NTO" kulis afery Dobrych Domów i roli, jaką odegrał w niej profesor Dolata.
- Profesor Dolata, według nas, stracił moralne prawo wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego - powtórzył wczoraj Tomasz Kwiatek. - Nauczyciel akademicki nie jest tylko od przekazywania wiedzy, ale powinien być także wzorem dla studentów. Osoba, która ma postawione zarzuty przez prokuraturę i która siedzi w areszcie nie może uczyć ekonomii i być wzorem dla studentów. Dlatego żądamy jasnej odpowiedzi ze strony władz uczelni. Rektor zapowiedział, że jeżeli sprawą zainteresuje się prokuratura, wówczas zareaguje. My chcemy tej reakcji jak najszybciej i czekamy na nią z niecierpliwością. Dla nas sprawa jest oczywista i nie wiemy dlaczego dla władz uniwersytetu ona taką nie jest.
Aresztowany w środę profesor Stanisław Dolata jest kierownikiem Katedry Finansów i Rachunkowości na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Created by   e-production
e-production wspiera działania na rzecz przejrzystości w biznesie
prowadząc portal Stowarzyszenia Stop Korupcji.
© 2003-2005 e-production All Rights Reserved.