kontakt
Stop Korupcji aktualności dokumenty
strona główna


Popatrzą na ręce
źródło: Gazeta Wyborcza
data:
28 sierpnia 2003


Na zdjęciu: Aleksander Przybysz, łódzki pełnomocnik STOP KORUPCJI przed magistatem na ul.Piotrowskiej
Łódź jest czwartym miastem w Polsce, gdzie swoją działalność rozpoczęło stowarzyszenie "Stop Korupcji"


Jego przedstawiciele spotkali się z dziennikarzami przed Urzędem Miasta przy ul. Piotrkowskiej 104. "Stop Korupcji" jest organizacją ogólnopolską, która ma już oddziały w Opolu, Toruniu i Gdańsku. - W Łodzi w stowarzyszeniu działa już kilkunastu absolwentów prawa. - Chcemy walczyć z korupcją w każdej postaci, szczególnie wśród osób sprawujących funkcje publiczne - stwierdził Aleksander Przybysz, pełnomocnik stowarzyszenia w Łodzi.

Ich zadaniem będzie monitorowanie i nadzorowanie decyzji władz miejskich i wojewódzkich. Już dostali sygnały o nieprawidłowościach w wyborze członków rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, nieopublikowaniu oświadczeń majątkowych radnych sejmiku czy nominacji dyrektorskich w Urzędzie Marszałkowskim.

Przybysz: - Czekamy na sygnały od łodzian. Sprawy mogą być różne. Od nieprawidłowości w spółdzielniach mieszkaniowych, służbie zdrowia czy klubach sportowych. Kiedy zdobędziemy dowody, nie zawahamy się złożyć doniesienia do prokuratury.

Według Przybysza Samoobrona popełniła plagiat, rozpoczynając akcję informacyjną na billboardach: "Zadzwoń do CIA - Centrum Informacji Aferalnej". Już w czerwcu toruński oddział stowarzyszenia uruchomił CIA, czyli Centrum Interwencji Antykorupcyjnej.

We wrześniu w Łodzi odbędzie się konferencja na temat korupcji. Gościem specjalnym będzie Julia Pitera, szefowa Transparency International w Polsce.

Każdy, kto chce się skontaktować ze stowarzyszeniem, może dzwonić pod nr. tel. 608 633 051 lub wysłać e-mail: lodz@stopkorupcji.org.pl
Created by   e-production
e-production wspiera działania na rzecz przejrzystości w biznesie
prowadząc portal Stowarzyszenia Stop Korupcji.
© 2003-2005 e-production All Rights Reserved.