kontakt
Stop Korupcji aktualności dokumenty
strona główna

 

O NAS

Stowarzyszenie "Stop Korupcji" zostało założone w styczniu 2003 roku - zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym trzy miesiące później. Jesteśmy pierwszą polską antykorupcyjną organizacją pozarządową o charakterze ogólnopolskim . Biuro Krajowe naszego stowarzyszenia mieści się w Opolu, a oddziały regionalne "Stop Korupcji" znajdują w największych polskich miastach - między innymi w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Toruniu i Zielonej Górze. Jak do tej pory jedynym i wyłącznym źródłem finansowania naszej działalności są darowizny członków naszego stowarzyszenia i jego sympatyków.

Celem stowarzyszenia jest zapobieganie zjawiskom korupcji i łamaniu prawa. Działamy na rzecz przejrzystości życia publicznego. Propagujemy uczciwość i etyczne zasady w życiu publicznym oraz standardy nowoczesnego państwa prawa. Współpracujemy między innymi z Transparency International Polska, Centrum Adama Smith'a, Association of Certified Fraud Examiners - Poland Chapter .

Pomimo, że jesteśmy młodą organizacją, mamy duże osiągnięcia w działalności antykorupcyjnej. 4 października 2003 roku zorganizowaliśmy I Ogólnopolski Kongres Antykorupcyjny w Toruniu. Wśród gości i prelegentów byli między innymi: Julia Pitera - prezes Transparency International Polska, Andrzej Sadowski - Centrum Adama Smith'a, prof. Andrzej Zybertowicz, prof. Grzegorz Górski, prof. Jerzy Przystawa, Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, poseł na Sejm RP Maciej Płażyński.

Latem 2003 roku stworzyliśmy Pierwszy Polski Wortal Antykorupcyjny: www.stopkorupcji.org.pl, który dziennie odwiedza nawet kilkaset osób.

Naszym największym sukcesem jest to, że dzięki współpracy z Prezydentem Miasta Opola Ryszardem Zembaczyńskim i Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych w Warszawie 16 grudnia 2003 roku zorganizowaliśmy w Opolu pierwszy w polskiej administracji pilotaż aukcji elektronicznych . Zaprezentowany w Opolu system obsługi elektronicznych aukcji jest w chwili obecnej najnowocześniejszym tego typu rozwiązaniem na świecie. Pierwszy raz w Polsce i w Europie Środkowo Wschodniej system ten został wypróbowany w Opolu.

"Stop Korupcji" jako pierwsza organizacja pozarządowa podpisała porozumienie z Fundacją Odpowiedzialność Obywatelska o poparciu reformy podatkowej przygotowanej przez niezależny instytut gospodarczy Centrum Adama Smith'a.

Działalność stowarzyszenia "Stop Korupcji" jest przykładem wykorzystania najbardziej efektywnych metod zwalczania korupcji. Stowarzyszenie przywiązuję dużą uwagę do edukacji obywatelskiej, współpracy z organami ścigania oraz niezależnymi mediami w celu informowania opinii publicznej. Prowadzimy i wspieramy wszelkie inicjatywy edukacyjne wspólnie z młodzieżą gimnazjalną, ponadgimnazjalną, akademicką oraz z przedsiębiorcami i urzędnikami państwowymi. Działając w "Stop Korupcji" zauważamy, że największą przeszkodą w skutecznej walce z korupcją jest bierność polskich obywateli, a co za tym idzie milczące przyzwolenie na korupcję oraz bezsilność organów władzy publicznej w egzekucji prawa. 

Zarząd Krajowy

Zarząd Stop Korupcji
  1. Krzysztof Potaczek – Prezes Zarządu
  2. Jan Zimon - Wiceprezes Zarządu
  3. Łukasz Kaspryk – Skarbnik Zarządu
Komisja Rewizyjna
  1. Pan Tomasz Kwiatek – Przewodniczący
  2. Pan Marcin Żukowski - Sekretarz
  3. Pan Bartłomiej Gajos - Członek
 
 

 
SPRAWOZDANIE
merytoryczne i finansowe z działalności stowarzyszenia Stop Korupcji za rok 2006
 
 

 
STATUT
STOWARZYSZENIA
STOP KORUPCJI
 
 

 
Mamy juz swoje konto bankowe na które wszyscy zainteresowani, pragnacy wspomóc nasza statutowa dzialalnosc moga wplacic darowizne.
 
 

 Created by   e-production
e-production wspiera działania na rzecz przejrzystości w biznesie
prowadząc portal Stowarzyszenia Stop Korupcji.
© 2003-2005 e-production All Rights Reserved.