kontakt
Stop Korupcji aktualności dokumenty
strona główna

 

Artykuły

"Rzeczpospolita" ujawnia - Rzecznik Praw Obywatelskich sprawdzi Bondaryka?

Stowarzyszenie "Stop Korupcji" wystąpiło do Rzecznika Praw Obywatelskich o zbadanie związków Krzysztofa Bondaryka, szefa ABW z Polską Telefonią Cyfrową (operatorem Era GSM).
"Krzysztof Bondaryk przed objęciem funkcji Szefa ABW przez 5 lat pracował w PTC. Zatrudniony był także w Invest Banku i Elektrimie. Według informacji "Rzeczpospolitej", już po zakończeniu współpracy z PTC, Krzysztof Bondaryk miał otrzymać od PTC pieniądze w kwocie 1,5 mln złotych. Powyższa okoliczność może postawić pod znakiem zapytania niezależność Krzysztofa Bondaryka jako Szefa ABW i rzutować na bezstronność samej ABW" - czytamy w treści pisma, do którego dotarła "Rzeczpospolita", skierowanego do Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego przez Stowarzyszenie "Stop Korupcji". Jego autorzy podkreślają również, że w czasie, gdy szef ABW otrzymywał pieniądze od firmy telekomunikacyjnej, mógł istnieć konflikt interesów.
- Zdecydowaliśmy się wystąpić w sprawie Krzysztofa Bondaryka do RPO, ponieważ obserwujemy brak chęci i woli politycznej do rozwiązania tej sprawie - tłumaczy "Rz" Oliwer Kubicki, prezes Stowarzyszenia "Stop Korupcji". Podkreśla, że sprawa jest bardzo istotna i może mieć poważne konsekwencje dla funkcjonowania państwa. - Dotyczy ona bowiem służby specjalnej jaką jest ABW, która posiada bardzo szerokie kompetencje - przyznaje Kubicki.
W biurze prasowym RPO poinformowano "Rz", że jeszcze nie wiadomo, czy rzecznik zajmie się sprawą. Pismo wpłynęło bowiem niedawno - nosi datę 27 listopada 2008 r.
"Rz" Online

0 komentarzyCreated by   e-production
e-production wspiera działania na rzecz przejrzystości w biznesie
prowadząc portal Stowarzyszenia Stop Korupcji.
© 2003-2005 e-production All Rights Reserved.